Zabieg higienizacyjny – czyste i zdrowe zęby

Dbanie o higienę zębów to podstawa ich zdrowotności. Doskonałym sposobem na uzupełnienie codziennego, domowego oczyszczania naszych zębów jest zabieg higienizacyny. Wykonywany przynajmniej raz do roku, efektywnie wspomaga higienę jamy ustnej. Nie jest to jednak zabieg, który ma jedynie zwiększyć walory estetyczne naszych zębów. Jego zastosowanie jest o wiele szersze.

Kiedy należy zdecydować się na zabieg higienizacji?

Codzienne mycie zębów często nie wystarcza, aby w pełni usunąć osad, przebarwienia i kamień nazębny, który nieusuwany, może być powodem powstania próchnicy, paradontozy (rozchwiania zębów), nieświeżego oddechu oraz nadwrażliwości zębów, w tym bólu i krwawienia. Z pomocą przychodzi nam zabieg higienizacyjny, który oprócz zagwarantowania lepszej estetyki naszego uśmiechu, zapewni również odpowiednią profilaktykę jamy ustnej, co jak widzimy, jest niezwykle istotne.

Na tworzenie się kamienia nazębnego ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim są to jednak nasze nawyki: palenie papierosów, częste picie kawy, herbaty, dieta bogata w węglowodany i nabiał oraz uwarunkowania genetyczne. W takich sytuacjach zabieg higienizacyjny jest szczególnie polecany, a wręcz zalecany, częściej niż raz w roku.

Oprócz nawyków i genów, istnieją również określone sytuacje, w których z pewnością warto skorzystać z zabiegu higienizacyjnego:

  • wybielanie zębów – przed wybraniem się na ten zabieg, oczyszczenie powierzchni zębów zagwarantuje lepszą efektywność środka wybielającego i równomierne rozjaśnienie koron,
  • podatność na próchnicę – często próchnica skrywa się pod warstwą kamienia nazębnego, stąd tak ważne jest, aby korzystać z higienizacji, która ogranicza rozwój bakterii w jamie ustnej. Dzięki regularnym zabiegom, szanse na wcześniejsze wykrycie próchnicy znacząco wzrosną,
  • noszenie aparatu ortodontycznego – uniemożliwia on dokładne mycie zębów, przez co ich powierzchnia jest bardziej podatna na odkładanie się na niej płytki bakteryjnej.

zabiegi higienizacyjne na zęby

Jakie efekty daje zabieg higienizacji?

Skutki zabiegu higienizacji:

  • usuwa kamień nazębny i płytkę bakteryjną, które przyczyniają się do powstawania próchnicy, paradontozy i nadwrażliwości zębów,
  • mocniejsze szkliwo, dziąsła i większa odporność na działanie drobnoustrojów i szkodliwych dla zębów kwasów,
  • jaśniejsze i gładsze zęby, a więc lepsza estetyka uśmiechu,
  • usuwając przebarwienia, odkrywamy koronę zębów, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykryć ubytki na styku zębów z dziąsłem, których widoczność była wcześniej znacznie ograniczona.

Dlaczego warto skorzystać z higienizacji?

Wyżej wskazane zalety higienizacji jednoznacznie wskazują, że warto regularnie korzystać z tego zabiegu. Wykonywany nawet profilaktycznie, 2 razy do roku, zapewnia spektakularne efekty, a jego koszt, biorąc pod uwagę częstotliwość wizyt w klinice, jest naprawdę niski. W naszym gabinecie Belldent mogą Państwo skorzystać z usług wykwalifikowanej kadry i nadać swoim zębom nowy blask. Przez 10 lat zaufało nam już ponad 50 tys. pacjentów. Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

Zobacz Także