Wybielanie zębów — kiedy i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dla wielu osób piękny uśmiech jest synonimem idealnie białych zębów, które doskonale rozświetlają twarz. To właśnie dzięki niemu ludzie chcą być postrzegani jako sympatyczni, bardziej otwarci, a nawet atrakcyjniejsi. Dlatego poniżej przedstawimy informacje o tym kto i z jakich powodów może się zdecydować na profesjonalny zabieg wybielania zębów.

Dlaczego warto się zdecydować na wybielanie?

Nasze zęby różnią się barwą i odcieniem, w zależności od kolorystyki naszych kości. Dodatkowo wpływ na kolor naszego szkliwa mają takie czynniki jak: palenie papierosów czy nadmierne spożywanie kawy lub herbaty, a także wiek — im człowiek starszy, tym szansa, na naturalnie białe zęby maleje. Dlatego też jeśli czujemy, że nasz uśmiech nie wygląda tak, jak powinien, warto rozważyć wybielanie zębów, które polega na chemicznej ingerencji w szkliwo, które jest najtwardszą i nieodnawialną tkanką w ciele człowieka. Właśnie ze względu na brak właściwości regeneracyjnych zaleca się wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, bowiem nieumiejętne działanie na własną rękę może spowodować trwałe zniszczenie zębów. 

Kiedy warto się zdecydować na wybielanie?

Warunkiem, który musi zostać spełniony, żeby stomatolog podjął się wybielania zębów, jest ich idealny stan zdrowotny. Nie mogą one posiadać żadnych, nawet najmniejszych, niewyleczonych ubytków, ani chorób. Co więcej, kondycja naszej jamy ustnej również musi być w bardzo dobrym stanie, gdyż podrażnienia dziąseł, a także stany zapalne śluzówki mogą nas zdyskwalifikować. Wymogi te wynikają z faktu bezpieczeństwa pacjenta, bowiem substancja wybielająca w kontakcie z uszkodzonymi zębami, bądź chorą jamą ustną mogą spowodować nasilenie się negatywnych objawów zdrowotnych. Dodatkowo przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest także usunięcie płytki nazębnej, która sama w sobie również zmienia wizualny odbiór naszego uzębienia. 

Dlatego też jeśli czujemy, że nasze zęby nie wyglądają tak, jak powinny, a nasz uśmiech nie jest odpowiednio biały, warto udać się do stomatologa w celu konsultacji. Wówczas powie on nam jak odpowiednio przygotować się do zabiegu i jakie ewentualne, dodatkowe kroki podjąć, by poprawić stan naszego uzębienia przed przystąpieniem do zabiegu. 

Wybielanie zębów

Rodzaje wybielania u stomatologa

Podczas konsultacji stomatologicznej prawdopodobnie zostaną nam zaproponowane trzy metody wybielania zębów: za pomocą lasera, lampy lub nakładek. Dwa pierwsze sposoby wykonywane są bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym, zaś wybielanie nakładkowe będzie wymagało od nas zaangażowania w domu. Gdy dentysta przygotuje odpowiednie nakładki dopasowane indywidualnie do naszych zębów, otrzymamy je wraz z odpowiednim żelem i będziemy sami przeprowadzać kuracje wybielające  przez okres ok. 2-3 tygodni. 

Wybielanie zębów to doskonały sposób na piękny uśmiech, który może znacząco podnieść pewność siebie. Jeśli zastanawiają się Państwo czy warto się na niego zdecydować, to zapraszamy do umówienia się na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i doradzą najlepszą dla Państwa metodę wybielania.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

Zobacz Także