PROTETYKA

Protetyka Kraków i Katowice


W odbudowie bądź odtworzeniu brakujących zębów może pomóc profesjonalny protetyk. Katowice i Kraków to miejsca gdzie zlokalizowane są gabinety Belldent. Zatrudnieni w nich profesjonaliści do każdego pacjenta podchodzą w zindywidualizowany sposób, wybierając najbardziej optymalne dla niego rozwiązanie.

Klinika stomatologiczna Belldent oferuje szeroki zakres usług protetycznych na najwyższym poziomie. Zabiegi protetyczne koncentrują się na odtwarzaniu i rekonstrukcji braków zębów. Jednak utrata zębów to nie tylko kwestia estetyczna, ale także praktyczna.Pacjenci nie są często świadomi do jakich zaburzeń zgryzu może prowadzić. Do możliwych następstw zaliczyć można m.in. pojawianie się próchnicy, starcie patologiczne powierzchni zębów oraz ich rozchwianie czy zaburzenia pracy stawów. Braki w uzębieniu wpływają też negatywnie na zęby sąsiadujące. Stają się one obciążone i mogą odchylać się od ich odpowiedniego położenia.

Zależnie od stopnia destrukcji tkanek zębowych istnieją różne sposoby rekonstrukcji. Dzisiejsza protetyka czerpie z najnowszych osiągnięć technologicznych i materiałowych (takich jak implanty, komputerowe wykonywanie licówki i korony pełnoceramiczne) oraz z rozwiązań dobrze znanych, jak korzystanie z metali szlachetnych (złoto i platyna). Wykorzystuje się je między innymi do wkładów koronowo-korzeniowych i koron licowanych porcelaną. Pacjent przed wyborem jakiegokolwiek zabiegu protetycznego musi zadbać o higienę jamy ustnej. Ma ona zasadniczy i decydujący wpływ na trwałość i jakość uzyskanych efektów.

Profesjonalni protetycy Belldent wykonują zabiegi rekonstrukcji za pomocą koron, wkładów koronowo-korzeniowych, mostów, implantów zębowych, protez oraz licówek porcelanowych. Nasze gabinety znajdą Państwo w Katowicach oraz w Krakowie. Doskonale wykwalifikowana kadra kliniki Belldent oraz nowoczesny sprzęt zapewniają wysoką jakość usług protetycznych i satysfakcję pacjentów. Wszystkie usługi protetyczne wykonywane są na najwyższym poziomie, a ich realizacja odbywa się z zachowaniem pełnej terminowości.

Korony – stałe uzupełnianie pojedynczych zębów


Korona ma na celu przywrócenie właściwego kształtu fizjologicznego zęba oraz jego poprawnej funkcję zgryzowej. Założenie korony zapobiega zniszczeniu czy złamaniu zęba, a także jego korzenia. Wykonuje się korony metalowe, metalowe licowane ceramiką lub porcelanowe pełnoceramiczne. Aby ochronić zęby martwe przed złamaniem, należy je dodatkowo wzmocnić wkładami lanymi metalowymi lub wkładami z włókna szklanego. Z zabiegu wstawiania koron mogą Państwo skorzystać w naszych gabinetach w Krakowie oraz Katowicach.

Wkłady koronowo – korzeniowe lane


Wkłady koronowo – korzeniowe lane wykonywane są ze stopów metali szlachetnych oraz nieszlachetnych, stosuje się je do odbudowy zrębu koronowego.

Mosty – stałe uzupełnienie jednego lub kilku zębów


Most protetyczny zastępuje brakujące zęby. Składa się on z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych, które są połączone przęsłami. W celu założenia mostu protetycznego stomatolog musi oszlifować zęby filarowe pacjenta, a następnie zacementować na nich most.

Licówka porcelanowa


Licówka porcelanowa jest cementowana na zęby w celu poprawy ich kształtu i koloru. Jej zaletą jest nieskazitelna estetyka oraz ograniczona do minimum utrata tkanek twardych.

Protezy


Protezy ruchome to takie, które można wyjąć z jamy ustnej, zaś protezy stałe zamocowane są na stałe.

Protezy akrylowe osiadające – Stosowane głównie w przypadku bezzębia, rozległych braków zębowych oraz gdy czynnik ekonomiczny odgrywa główną rolę.

Protezy szkieletowe – Opierają się na dziąsłach, błonie śluzowej jamy ustnej oraz zębach. Mogą służyć pacjentowi przez długie lata.

Protezy overdenture – Ich utrzymanie jest dobre dzięki systemowi zatrzasków łączących protezę z korzeniami lub wszczepami (implantami) znajdującymi się w jamie ustnej pacjenta.

Protezy nylonowe – Doskonała alternatywa dla tradycyjnych protez akrylowych, zapewniająca odporność na łamanie. Protezy te są cieńsze od standardowych, mają lepsze utrzymania i nie wywołują reakcji alergicznych. Właściwości te sprawiają, że protezy nylonowe są bardziej komfortowe dla pacjentów oraz bardziej estetyczne

Potrzebujesz pomocy protetyka? Odwiedź gabinet Belldent!


Nasze doświadczenie pokazuje, że rośnie zapotrzebowanie na usługi z zakresu protetyki. Dlatego też świadczymy usługi w dwóch miastach tj. w Krakowie oraz w Katowicach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem i szczegółowym wykazem usług protetycznych, które Państwu oferujemy.