Jak często używać nici dentystycznych?

Nici dentystyczne mają niezliczenie wiele zalet. Ich stosowanie znacząco wpływa na stan uzębienia, dlatego chyba nie trzeba nikogo przekonywać do ich stosowania. Pytanie brzmi, jak często z nich korzystać, by uzyskać jak najlepszy efekt? Nici dentystyczne są doskonałym narzędziem walki z próchnicą. Dlaczego? Ponieważ usuwają bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej. Co ważne, nić dentystyczna...

może wpłynąć na nasz ogólny stan zdrowia, ponieważ bakterie występujące w jamie ustnej mogą przedostać się do układu krwionośnego. Najlepiej czyścić zęby nicią dentystyczną po każdym myciu zębów. Po pierwsze o wiele łatwiej będzie nam przyzwyczaić się do regularnego stosowania nici, zaś po drugie mamy gwarancję, że nasze zęby zostaną dokładnie wyczyszczone. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, warto myć zęby przynajmniej raz dziennie. W takim przypadku najlepiej stosować nić dentystyczną wieczorem, ponieważ w ten sposób ograniczymy namnażanie się bakterii w jamie ustnej podczas snu. Szczególnie ma to znaczenie dla partii poniżej linii dziąseł lub w przestrzeniach bardzo trudno dostępnych.
Poprawnie wykonane nitkowanie zębów powinno trwać około 3 minut. Bardzo ważne, aby po każdym stosowaniu nici dentystycznej dokładnie wypłukać jamę ustną. W ten sposób pozbędziemy się nagromadzonych bakterii.