Jak dbać o implanty zębowe?

Kiedy stan naturalnego uzębienia pacjentów, bądź braki uzębienia zmuszają do podjęcia decyzji o wykonaniu implantów zębowych, konieczne jest również wypracowanie zdrowych nawyków, dzięki którym założone implanty posłużą przez długie lata. Jak zatem prawidłowo o nie dbać? Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym i dokładnym myciu zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Ważne, aby wszystkie osady nazębne...

oraz nagromadzone resztki pokarmu w szczelinach międzyzębowych były gruntownie usuwane. Sposób czyszczenia implantów zmienia się wraz z postępem leczenia. Tuż po wszczepieniu implantu rana w szczęce jest wrażliwa, przez co konieczne jest stosowanie specjalnych płynów bądź żeli antybakteryjnych. Początkowo zęby należy czyścić specjalną, bardzo miękką szczoteczką, która nie podrażnia dziąseł. Dodatkowo należy stosować szczoteczki interdentalne, nitki dentystyczne lub nitki wodne, które skutecznie usuną osady z trudno dostępnych dla miękkiej szczoteczki miejsc. W ten sposób unikniemy powstawania stanów zapalnych.
Po zagojeniu się powstałych ran, również należy kontynuować dokładną higienę jamy ustnej. Wypracowanie prawidłowych nawyków zdrowotnych jest kluczem do zachowania pięknego uśmiechu.