Jak długo można cieszyć się efektami wybielania zębów?

Nowoczesne metody wybielania zębów pozwalają na łatwe i bezbolesne uzyskanie piękniejszego uśmiechu. Wybielanie nie jest zabiegiem szczególnie inwazyjnym, ale z tego względu jego efekty mają określoną żywotność. Aby podtrzymać efekty wybielania, należy szczególnie dbać o zęby. To, jak długo biel zębów się utrzyma, zależy od kilku czynników, na przykład uwarunkowań genetycznych i diety. Ogólnie przyjmuje się, że...

efekty profesjonalnego zabiegu utrzymują się od jednego roku do trzech lat.

Na kolor zębów wpływają nasze codzienne nawyki. Na szybki nawrót przebarwień narażone są przede wszystkim osoby palące oraz te, które piją dużo kawy i herbaty. Bieli zębów szkodzą również kolorowe, gazowane napoje, barwiące soki i owoce oraz czerwone wino. Na odcień zębów mogą mieć również wpływ niektóre leki. Dużo zależy również od czynników genetycznych. Z tego powodu osoby, u których występuje skłonność do odkładania się kamienia nazębnego, powinny zwracać szczególną uwagę na prawidłową higienę jamy ustnej.

Efekt wybielania pomogą podtrzymać pasty wybielające. Należy jednak używać ich z umiarem, gdyż zawierają substancje, które mogą osłabiać szkliwo. Warto również po konsultacji z dentystą przeprowadzić zabieg odświeżający biel.