Z czego wykonuje się korony protetyczne?

Od kiedy stosowanie koron protetycznych stało się powszechnym zabiegiem mającym na celu odbudowę zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych zębów minęło sporo czasu. Współczesna stomatologia nie zna granic, dzięki czemu posiadanie pięknego uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy udać się do godnego zaufania specjalisty, który pomoże przywrócić zębom olśniewający wygląd. Zdecydowana większość koron wykonana jest z...

porcelany (zewnętrzna warstwa) oraz metalowego bądź ceramicznego rdzenia (wewnętrzna warstwa). Najbardziej pożądane przez pacjentów są korony pełnoceramiczne (tzw. bezmetalowe), które praktycznie w żaden sposób nie odbiegają wyglądem od naturalnych zębów. Co ważniejsze, porcelana jest niezwykle wytrzymała na ścieranie i inne uszkodzenia oraz doskonale tolerowana przez ludzki organizm. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że na porcelanie nie tworzy się kamień nazębny, ani nie gromadzą się szkodliwe bakterie. Oznacza to zmniejszenie ryzyka wystąpienia próchnicy.

Zastosowanie koron protetycznych jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania śnieżnobiałego uśmiechu pacjentom borykającym się z konsekwencjami próchnicy. O wszelkich innych okolicznościach sprzyjających zakładaniu koron protetycznych znajdziecie Państwo informacje na naszym blogu.