Jakich preparatów używać aby nie uszkodzić szkliwa?

Najtwardszą ze wszystkich substancji znajdujących się w ludzkim organizmie jest szkliwo. Zbudowane w przeważającej części z minerału i niewielkiej części substancji organicznej pokrywa nasze zęby, chroniąc przed wpływem kwasów trawiennych, bakterii i innych niebezpiecznych czynników. Chociaż szkliwo można przeciąć wyłącznie za pomocą frezarki stomatologicznej, uszkodzenie go nie wymaga ingerencji specjalistycznych narzędzi. Wystarczy nieprawidłowa higiena jamy...

Najtwardszą ze wszystkich substancji znajdujących się w ludzkim organizmie jest szkliwo. Zbudowane w przeważającej części z minerału i niewielkiej części substancji organicznej pokrywa nasze zęby, chroniąc przed wpływem kwasów trawiennych, bakterii i innych niebezpiecznych czynników.

Chociaż szkliwo można przeciąć wyłącznie za pomocą frezarki stomatologicznej, uszkodzenie go nie wymaga ingerencji specjalistycznych narzędzi. Wystarczy nieprawidłowa higiena jamy ustnej, dieta uboga w minerały czy zbyt agresywne szczotkowanie, by znacząco naruszyć strukturę szkliwa. Istotne jest również jakich preparatów do mycia używamy na co dzień. Stosowanie pasty do zębów o działaniu remineralizującym może przyczynić się do poprawy stanu naszego uzębienia. Podobne działanie ma wiele płynów do płukania jamy ustnej. Jeśli preparat zawiera w swoim składzie na przykład 1% nanohydroksyapatytu bądź fluorek sodu, możemy spodziewać się, że będzie on wykazywał właściwości zarówno ochronne, jak i regeneracyjne dla szkliwa.

Rozsądnym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów aptecznych, których działanie jest jasno określone jako remineralizujące oraz ochronne. Dzięki nim otrzymujemy 100% pewności, że nasze zęby są otoczone najlepszą opieką.