Jakie mogą być skutki uboczne wybielania zębów?

Współczesne metody wybielania zębów stosowane w gabinetach stomatologicznych są skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak nawet w przypadku tego stosunkowo nieinwazyjnego zabiegu narażamy zęby na skutki uboczne. Nie są one dotkliwe, jednak mogą powodować przejściowy dyskomfort. Na zabieg wybielania zębów należy się decydować tylko w zaufanych, profesjonalnych gabinetach. Jest to ważne, gdyż ewentualne skutki...

Współczesne metody wybielania zębów stosowane w gabinetach stomatologicznych są skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak nawet w przypadku tego stosunkowo nieinwazyjnego zabiegu narażamy zęby na skutki uboczne. Nie są one dotkliwe, jednak mogą powodować przejściowy dyskomfort.

Na zabieg wybielania zębów należy się decydować tylko w zaufanych, profesjonalnych gabinetach. Jest to ważne, gdyż ewentualne skutki uboczne zależą właśnie od jakości materiałów oraz umiejętności stomatologa. Długotrwałe skutki uboczne mogą wynikać na przykład z nieodpowiedniej ilości nałożonego preparatu czy złego dopasowania tacy. Jednak nawet przy prawidłowo przeprowadzonej procedurze zęby, szczególnie te wrażliwe, mogą zareagować przejściową nadwrażliwością, a dziąsła podrażnieniem. Objawy nadwrażliwości nie są jednak trwałe, zwykle przechodzą po około dwóch-trzech dniach. W przeciwnym wypadku, jeśli zmiany nie ustąpią, należy przerwać zabiegi.

W czasie wybielania zębów należy zwracać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej oraz spożywane produkty. Należy unikać szorowania zębów, picia napojów gazowanych czy spożywania cytrusów. Wskazane jest używanie dodatkowych środków z fluorem, dzięki czemu można uniknąć osłabienia szkliwa.