Jakie pasty wybierać do podrażnionych dziąseł?

Podrażnione dziąsła to nawracająca dolegliwość, która dotyka wiele osób. Z tego powodu często ją ignorujemy w błędnym przekonaniu, że ból lub krwawienie dziąseł to stan przejściowy. Objawy być może miną, ale mogą szybko powrócić; co gorsza, mogą być oznaką niebezpiecznych zmian w obrębie jamy ustnej. Główną przyczyną krwawiących dziąseł jest nagromadzony kamień nazębny. Jest to...

Podrażnione dziąsła to nawracająca dolegliwość, która dotyka wiele osób. Z tego powodu często ją ignorujemy w błędnym przekonaniu, że ból lub krwawienie dziąseł to stan przejściowy. Objawy być może miną, ale mogą szybko powrócić; co gorsza, mogą być oznaką niebezpiecznych zmian w obrębie jamy ustnej.

Główną przyczyną krwawiących dziąseł jest nagromadzony kamień nazębny. Jest to objaw alarmujący, gdyż może to być początek rozwoju parodontozy. Oprócz regularnych wizyt u dentysty, warto zapobiegać parodontozie w domu, stosując właściwą higienę jamy ustnej. Jeśli dziąsła są opuchnięte i podrażnione, zwróć szczególną uwagę na delikatne oczyszczanie zębów i przestrzeni międzyzębowych wokół bolącego miejsca. Do mycia zębów stosuj odpowiednie pasty – na rynku jest duży wybór specjalistycznych produktów, które pomagają w chorobach dziąseł. Dobra pasta powinna zawierać substancje bakteriobójcze, przeciwzapalne oraz zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego. Jedną z najskuteczniejszych substancji aktywnych, jakie można znaleźć w pastach do użytku domowego, jest chlorheksydyna. Jest to jednak substancja, która może być stosowana wyłącznie przez określony czas, dlatego przed rozpoczęciem używania pasty dokładnie przeczytaj ulotkę.