Co to jest irygator do zębów?

Irygator stomatologiczny służy do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych przy pomocy strumienia wody. Jak działa irygator stomatologiczny? W swojej konstrukcji przypomina elektryczną szczoteczkę do zębów, z tą różnicą, że w miejscu głowicy jest zamontowana mała dysza łącząca się ze zbiorniczkiem na wodę. Przy użyciu z dyszy wypływa woda pod wysokim ciśnieniem, która skutecznie wypłukuje resztki pokarmów z...

przestrzeni międzyzębowych.

Zasadniczo po irygator może sięgnąć każdy, niemniej szczególnie jest dedykowany osobom, które nie mogą używać nici dentystycznych lub szczoteczek międzyzębowych. Zdecydowanie powinny sięgnąć po niego osoby używające aparatów ortodontycznych, a także noszący skomplikowane implanty i mosty.

Czy irygator nie podrażni dziąseł?

Zdecydowanie nie. Jest polecany pacjentom, u których występuje krwawienie z dziąseł i nadwrażliwość. Poza tym jest to urządzenie pozwalające na perfekcyjną, celowaną aplikację leku dodanego do wody. Za jego pomocą można również oczyszczać nadwrażliwe dziąsła. Strumień wody sprzyja ukrwieniu dziąseł oraz poprawia elastyczność i wytrzymałość naczyń.

Czy irygator jest drogi?

Zakup irygatora stomatologicznego jest inwestycją w zdrowe zęby. W zależności od modelu cena kształtuje się w okolicach 100 złotych dla modeli bezprzewodowych i 450 złotych w przypadku modeli stacjonarnych. Irygatory stacjonarne mają większe ciśnienie i większy pojemnik na wodę, natomiast irygatory bezprzewodowe lepiej sprawdzają się u osób często podróżujących – mają nieco niższe ciśnienie i pojemnik, ale są poręczniejsze.

Na co zwrócić uwagę kupując irygator?

Koniecznie należy sprawdzić, czy irygator posiada regulację ciśnienia, obrotową dyszę a także czy otrzymamy wraz z urządzeniem dodatkowe elementy, np. pojemnik do końcówek.