Co to jest remineralizacja?

Zmiany próchnicowe są prawdziwą plagą naszych czasów. Wydawać by się mogło, że nie ma żadnego sposobu, by tego procesu uniknąć lub go zwalczyć. Stomatolodzy wskazują jednak na remineralizację zębów, czyli zastosowanie odwróconego procesu demineralizacji...

Co to jest remineralizacja?

To proces, który przebiega na powierzchni uszkodzonych przez bakterie i kwasy zębów. Polega na regularnym uzupełnianiu ubytków w szkliwie za pomocą specjalnych preparatów. Zabieg przeprowadzany jest przez stomatologa.

Kto może skorzystać z remineralizacji?

Metoda jest skierowana do pacjentów, u których próchnicze zmiany chorobowe zostały zaobserwowane w początkowym stadium. Tym samym, nie można jej zastosować u osób z zaawansowaną, zewnętrzną zmianą próchnicową.

Czy metoda jest naturalna?

Tak. Remineralizacja jest całkowicie naturalnym procesem służącym do regeneracji uszkodzonego szkliwa. Dodatkowo, należy wskazać, że używany w metodzie fluor jest środkiem leczniczym o działaniu antybakteryjnym.

Czy można wspierać remineralizację?

Zdecydowanie tak. Wybierajmy produkty zawierające białko, a także sięgajmy po bezcukrowe gumy do żucia. Polecane są produkty celowane, takie jak płyny remineralizujące do płukania ust, żele do naprawy zębów z nanohydroksydantem.