Co to są protezy nylonowe?

Protezy nylonowe są wykonane z elastycznego materiału i są uznawane za jedno z najciekawszych rozwiązań protetycznych. Stanowią rozwiązanie alternatywne dla znanych akrylowych protez całkowitych i akrylowych protez częściowych. Główną cechą odróżniającą je od innych jest zastosowanie zastąpienie drucianych klamer elastycznym tworzywem. Ten element sprawia, że zaliczane są do protez kosmetycznych. Wymierną korzyścią protez nylonowych jest...

ich niealergiczność oraz niełamliwość w jamie ustnej.

Czy protezę można modyfikować?

Tak. Protezy nylonowe można podścielać, dodawać klamry lub zęby. Są także łatwe w ewentualnej reperacji. Ich główną zaletą jest również bardzo wysoki komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli zestawimy je z protezami akrylowymi. Są one cieńsze, a przy tym bardzo elastyczne oraz lekkie. Nie powodują ucisku w jamie ustnej, zajmują o wiele mniej miejsca. Co więcej nie spadają, w stabilny sposób zajmują miejsce w jamie ustnej. Dzięki temu, że są częściowo przezroczyste, bardzo dobrze wyglądają na dziąsłach.

Oczywiście protezy nylonowe wymagają takiej samej uwagi, jak każde inne produkty protetyczne. Do zachowania higieny należy używać specjalnych preparatów czyszczących dedykowanych protezom. Można także uzupełnić kosmetykę o akcesoria konserwujące, wykonane na bazie bezpiecznych silikonów.