Co to są protezy overdenture?

Proteza overdenture, zwana również protezą nakładkową, opiera się na korzeniach zębów lub implantach. Jest alternatywą dla pacjentów, u których – ze względu na brak możliwości wykonania wkładu koronowo-korzeniowego – nie można zastosować protezy akrylowej oraz szkieletowej...

Jakie ma zastosowanie?

Protezy nakładkowe stosuje się do uzupełniania braków zębowych, przy wykorzystaniu korzeni zębów. Mogą z niej skorzystać pacjenci, którzy nie zamierzają usuwać korzeni zębowych. Innowacyjne rozwiązania protetyczne pozwalają, by specjalista mógł wykonać odpowiednie zaczepy. Te zostają umiejscowione w kanale korzenia.

Protezy nakładkowe, dzięki specjalnemu mocowaniu do metalowych zaczepów w kanale korzenia są stabilniejsze i nie powodują dyskomfortu, jak to ma miejsce w przypadku protez akrylowych i całkowitych. Ich główną zaletą jest wysoka stabilizacja w porównaniu z innym rodzajem protez, są także bardziej żywotne.

Warto zauważyć, że zastosowanie tej protezy pozwala na zachowanie korzeni zębów, a tym samym pacjenci unikają nieprzyjemnego zabiegu ich usuwania. Wysoka estetyka jest atutem docenianym przez wszystkich pacjentów. Dodatkowymi zaletami są relatywnie niskie koszty naprawy, a także możliwość nieskomplikowanego procesu modyfikacji w renomowanym zakładzie protetycznym.