Jak pozbyć się osadu z zębów?

Osad, który zmienił barwę naszych zębów, koniecznie należy usunąć w gabinecie dentystycznym. Owszem, istnieją pewne domowe sposoby na zachowanie czystych zębów. Warto jednak pamiętać, że muszą być stosowane możliwie regularnie oraz za wiedzą i konsultacją specjalisty...

Jak usuwać osad domowymi sposobami?

Regularna higiena jamy ustnej przy zastosowaniu szczoteczki elektrycznej, płynu do płukania ust i nici dentystycznych pozwala na bieżące usuwanie osadu, szczególnie z przestrzeni przydziąsłowych oraz międzyzębowych. Pomocne jest stosowanie tabletek wybarwiających osad nazębny. Są one dostępne wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach farmaceutycznych, aptekach i w gabinetach stomatologicznych. Zmiana niektórych przyzwyczajeń również pozytywnie wpłynie na stan zębów – palenie papierosów i picie dużych ilości kawy na pewno prowadzi do przebarwień.

Jak często usuwać osad u stomatologa?

Zaleca się profesjonalne usuwanie osadu raz na pół roku. Oczywiście, stomatolog oceni wcześniej konieczność przeprowadzenia zabiegu i zaproponuje właściwą metodę. Jeżeli zęby są jedynie przebarwione, wówczas często wystarczy jeden zabieg. W przypadku, gdy są nie tylko przebarwione, ale również zanieczyszczone dużą ilością kamienia nazębnego, pojedyncze piaskowanie może nie wystarczyć.