Czy żucie gumy wybiela zęby?

Po gumę do żucia sięgają po nią zarówno osoby młode, jak i te mające już nieco więcej lat. Większość z nas doskonale wie, że żucie gumy wzmaga wydzielanie śliny. Czy jednak wybiela również zęby? Tani chwyt producentów. Firmy produkujące gumę do żucia zrobią wszystko, aby sprzedać jak najwięcej swoich produktów. Dlatego zachwalają oferowane przez siebie...

gumy jako produkty nie tylko smaczne, ale również korzystnie wpływające na kondycję zębów. Nierzadko zdarza się, że w reklamie pojawiają się hasła mówiące o wybielającym działaniu gumy do żucia. Niestety, jest to absolutny mit. Nawet najlepsza guma nie wybieli zębów.

Czy warto więc żuć gumę?

Bez wątpienia nie należy się tego wystrzegać. Guma wzmaga wydzielanie śliny – wspomnieliśmy o tym we wstępie. I to właśnie ta jej właściwość jest cenna dla naszych zębów. Kiedy bowiem po posiłku nie mamy możliwości zębów umyć, możemy sięgnąć po gumę. Zwiększone wydzielanie śliny sprawi, że zęby delikatnie zostaną oczyszczone. Ślina wypłucze bowiem zalegające w przestrzeniach międzyzębowych resztki pokarmu.

Guma do żucia nie zastąpi nam pasty, szczoteczki i wizyty u stomatologa. Może być doraźnym sposobem wspomagającym oczyszczanie zębów. Nie wybieli jednak ich powierzchni nawet o jeden ton.