Jakie są przeciwwskazania dla wszczepienia implantów?

Implanty to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które z różnych powodów utraciły swoje naturalne zęby. Doskonale imitują prawdziwe uzębienie. Nie w każdym przypadku można je jednak wszczepiać. Jakie są przeciwwskazania? U kogo stomatolog nie powinien stosować tego nowoczesnego rozwiązania? Nigdy nie przeprowadza się zabiegu wszczepienia implantów u kobiet spodziewających się dziecka. Do przeciwwskazań natury...

ogólnoustrojowej zalicza się również:

nieustabilizowaną cukrzycę – wiąże się ona z dużą trudnością gojenia się ran;
wszystkie choroby nowotworowe;
padaczkę;
choroby stawów;
zaburzenia krzepnięcia krwi;
osteoporozę.
Mówi się również o przeciwwskazaniach miejscowych. Odnoszą się one wyłącznie do miejsca, w którym wszczepia się implant. I tak zabiegu tego nie można wykonać, jeśli wyrostek zębowy ma niewystarczającą szerokość bądź wysokość. Implant nie może zostać wszczepiony także wtedy, kiedy pomiędzy naturalnymi zębami nie ma dość miejsca, aby możliwe było wykonanie korony.

Odpowiedzialny stomatolog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Kieruje go również na szereg badań dodatkowych, których celem jest wykluczenie chorób ogólnoustrojowych. Dzięki temu zabieg wszczepienia implantów jest naprawdę bezpieczny.