Czym są chipsy dentystyczne?

Chipsy kojarzą się większości osób z zabiegiem przedłużania paznokci i oczywiście z niezdrową przekąską. Od pewnego jednak czasu dostępne są one również w gabinetach stomatologii estetycznej. Chipsy dentystyczne to nic innego, jak super cienkie licówki. Od tradycyjnych licówek różnią się one jednak nie tylko grubością, ale także metodą ich nakładania. Grubość chipsów dentystycznych wynosi około 0,2 milimetra....

Chipsy kojarzą się większości osób z zabiegiem przedłużania paznokci i oczywiście z niezdrową przekąską. Od pewnego jednak czasu dostępne są one również w gabinetach stomatologii estetycznej. Chipsy dentystyczne to nic innego, jak super cienkie licówki. Od tradycyjnych licówek różnią się one jednak nie tylko grubością, ale także metodą ich nakładania.

Grubość chipsów dentystycznych wynosi około 0,2 milimetra. Wykorzystuje się je w celu wydłużenia zębów oraz do zmiany ich kształtu. Sięga się po nie także w przypadku pacjentów, którzy chcą zlikwidować przerwę pomiędzy górnymi jedynkami, czyli diastemę. Chipsy nakłada się również na zęby, które nie chcą się wybielić lub takie, które mają popękane szkliwo, dzięki czemu mogą również pełnić funkcję ochronną. Aby nałożyć chipsy dentystyczne, nie ma potrzeby ingerowania w szkliwo i strukturę zębów. W efekcie zabieg ten nie odbija się negatywnie na ich kondycji.

Chipsy dentystyczne wykonywane są z porcelany. Nakłada się je wyjątkowo szybko. Czasem wystarcza zaledwie jedna wizyta, aby zęby odzyskały dawny wygląd. Jakość porcelany, z której powstają chipsy, jest bardzo wysoka. To dlatego idealnie imitują one naturalne zęby – razem z ich nierównościami, kształtem czy fakturą. W zależności od oczekiwań pacjenta ich kolor może zostać dopasowany do koloru pozostałych zębów.