Przedłużanie zęba – kiedy stosować?

Stomatologia należy w ostatnich latach do najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Obok stomatologi zachowawczej rozwinęła się również stomatologia estetyczna. Proponuje ona pacjentom wiele zabiegów, które przywracają im piękny uśmiech. Jednym z takich zabiegów jest zabieg przedłużania zębów. Na czym ten zabieg polega? Zabieg może zostać wykonany u wszystkich osób, których zęby stały się krótsze. Nasze...

Stomatologia należy w ostatnich latach do najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Obok stomatologi zachowawczej rozwinęła się również stomatologia estetyczna. Proponuje ona pacjentom wiele zabiegów, które przywracają im piękny uśmiech. Jednym z takich zabiegów jest zabieg przedłużania zębów. Na czym ten zabieg polega?

Zabieg może zostać wykonany u wszystkich osób, których zęby stały się krótsze. Nasze zęby w czasie całego naszego życia ścierają się i z oczywistych względów nie odrastają, jak chociażby u gryzoni. Wokół ust uwydatniają się przez to zmarszczki, które dodają nam lat. Zabieg wydłużania zębów polega na nałożeniu na uprzednio spreparowane zęby licówek porcelanowych lub kompozytowych. Zęby mogą dzięki temu zostać wydłużone nawet o 0,6 milimetra. Po zabiegu odzyskują piękny wygląd, a pacjenci zyskują nowy, promienny uśmiech. Efekt zabiegu utrzymuje się stosunkowo długo. W żaden sposób nie pogarsza on jakości gryzienia. Licówki wykonywane są z tak trwałych materiałów, że nawet gryzienie bardzo twardych pokarmów nie stanowi najmniejszego problemu.

Warto jednak pamiętać, że zabieg przedłużania zębów jest stosunkowo skomplikowany. W zamian jednak zyskujemy równe, białe zęby, a wokół ust znikają zmarszczki, dzięki czemu wyglądamy młodziej.