Ile trwa efekt wybielenia zębów?

Zdrowe zęby o idealnie białym kolorze to marzenie większości z nas. Niestety, często nasze uzębienie ma brzydki kolor – jest żółte, a nawet szare. Na szczęście współczesna stomatologia pozwala na wybielenie zębów. Jak długo utrzymują się efekty takiego zabiegu? Najbardziej spektakularny efekt widoczny jest bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Zęby są tak białe, że niemalże lśnią....

Zdrowe zęby o idealnie białym kolorze to marzenie większości z nas. Niestety, często nasze uzębienie ma brzydki kolor – jest żółte, a nawet szare. Na szczęście współczesna stomatologia pozwala na wybielenie zębów. Jak długo utrzymują się efekty takiego zabiegu?

Najbardziej spektakularny efekt widoczny jest bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Zęby są tak białe, że niemalże lśnią. Tak zwana hollywoodzka biel po około sześciu tygodniach zdecydowanie mniej rzuca się w oczy. Po upływie tego czasu zęby mają barwę, która utrzyma się przez około trzy lata. Stopniowo barwa będzie wracała do dawnego stanu.

Trzeba pamiętać, że uzyskany efekt zależny jest od indywidualnych cech zębów pacjenta, ale również od jego zachowania po zabiegu. Istotne jest, aby bezpośrednio po wybielaniu stosować tak zwaną białą dietę. Zmniejsza ona ryzyko powstania przebarwień wówczas, gdy zęby są na nie wyjątkowo mocno narażone. Nie wolno rezygnować z higieny jamy ustnej – regularne szczotkowanie zębów oraz korzystanie z zabiegów usuwania kamienia nazębnego przedłuża trwałość uzyskanych rezultatów.

Zabieg wybielania zębów może być przeprowadzony zarówno w domu, jak i gabinecie stomatologicznym. Ci, którzy chcą uzyskać spektakularne rezultaty, powinni postawić na to drugie rozwiązanie.