Rodzaje mostów protetycznych

Mosty protetyczne stanowią stałe uzupełnienie braków w uzębieniu, dzięki czemu ryzyko wypadnięcia wypełnień jest znikome. Co więcej, stosowane mosty protetyczne są dostosowywane do potrzeb pacjenta, dlatego decydując się na zabieg otrzymujemy gwarancję zadowolenia. W tym celu dobór odpowiedniego rodzaju mostu protetycznego jest konieczny, aby pacjent w chwilę po zabiegu mógł w pełni cieszyć się z...

efektów. Istnieje kilka rodzajów uzupełnienia protetycznego, które zależą przede wszystkim od tego, z jakiego materiału wykonana została korona protetyczna. Most protetyczny może składać się z koron porcelanowych na podbudowie stalowej bądź ze złota. Stalowe podbudowy są niezwykle powszechne, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska w porównaniu do jakości. Podbudowy ze złota natomiast wyglądają bardziej naturalnie, dlatego warto wydać nieco większą sumę pieniędzy. Dostępne są również korony pełnoceramiczne LAVA na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz pełnoceramiczne korony InCream. Jeśli jednak zdecydujemy się na korony akrylowe, dentysta założy mosty protetyczne tymczasowe.
Dodatkowym czynnikiem wpływającym na dobór odpowiednich mostów protetycznych jest rodzaj filarów. To od nich zależy, czy mosty będą oparte na zębach własnych lub implantach.