Dlaczego leczenie ząbków u Maluszka jest takie ważne?

Stan zębów ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie. Dlatego warto dbać o zęby Państwa pociech już od momentu pojawienia się pierwszego ząbka. Pozwoli to na zapobiegnięcie różnym chorobom uzębienia w przyszłości.

Niektórym wydaje się, że „mleczaków” nie trzeba leczyć, ponieważ są to zęby „na chwilę”, które i tak wypadną. Oczywiście, wypadną. Nie oznacza to jednak, że choroby zębów mlecznych można bagatelizować. W sytuacji, gdy mleczne zęby zaatakuje próchnica, po wypadnięciu niewyleczonych zębów przeniesie się na stałe.

Coraz więcej jest świadomych rodziców, dbających o ząbki swoich Pociech już od wyrżnięcia pierwszego ząbka. To pierwszy krok do tego, aby Państwa dziecko cieszyło się zdrowym uśmiechem od początku. Zdarzają się sytuacje, kiedy musiałam usunąć zęba mlecznego dziecku, ponieważ był silnie zaatakowane próchnicą i jego leczenie nie było możliwe. Zbyt wczesna utrata zęba mlecznego hamuje rozwój kości, co w przyszłości może skutkować powstaniem wady zgryzu. – opowiada lek.stom. Aleksandra Twardowska

Sytuacja o której opowiada Pani doktor ma nadal miejsce dlatego, ponieważ dolegliwości bólowe w zębie mlecznym pojawiają się dość późno. Rodzice przyprowadzają pociechę w momencie zaawansowanej zmiany próchnicowej, kiedy jedynym wyjściem jest usunięcie zęba.

Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną podczas której Państwa dziecko zapozna się z nowym środowiskiem, a Wy dowiecie się, jak dbać o jego ząbki w kolejnych miesiącach i latach. Wczesne rozwinięcie w dziecku nawyku dbania o zęby to szansa na uniknięcie kosztownego leczenia w dorosłym życiu.

Warto, abyście chodzili Państwo z dzieckiem regularnie do jego ulubionego stomatologa. W sytuacji, kiedy Maluch ma skłonności do próchnicy to nawet co 3 miesiące. Każdy niewyleczony „mleczny” ząb zaczyna boleć, co z kolei zniechęca dziecko do udania się do gabinetu stomatologicznego.

Wiemy, jak ważne jest dla Państwa bezpieczeństwo i komfort Waszych dzieci, dlatego w naszej klinice to od nas otrzymują. Jako rodzice wiemy, że zdrowy uśmiech Maluszka jest najpiękniejszym prezentem.

Zapraszamy do gabinetów Belldent, a dowiecie się Państwo, jak dbać o ząbki swojej Pociechy.