Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u stomatologa?

Przychodzi w życiu naszych dzieci taki moment, że wizyta u stomatologa jest nieunikniona. Wizyta z Maluszkiem nie musi być niepotrzebnym stresem, a wspaniałą zabawą. Dzieci chętnie udają się w miejsca, gdzie mogą się bawić. Możecie Państwo opowiedzieć najmłodszym, jak wygląda „sala zabaw” u stomatologa.

Najlepszym sposobem na to, aby Państwa Pociecha chętnie chodziła do gabinetu stomatologicznego jest przedstawienie go w samych superlatywach. Możecie zachęcić też Maluszka opowiadając o tym, że zobaczy, jak wygląda praca dentysty i będzie miało szansę podotykać i potrzymać jego „akcesoria” niezbędne do wyleczenia ząbków.

Najlepiej, abyście Państwo nie straszyli swojego dziecka, ponieważ wywoła to skutek odwrotny. Dzieci mają bujną wyobraźnię, więc lepiej żeby słyszały takie słowa, jak: „przygoda” czy „kolorowa plomba” niż „wiertło”.

Wiedza rodziców o sposobach przekonania swojego dziecka do wizyty u stomatologa jest coraz większa. Dzięki temu najmłodsi pacjenci nie tylko chętnie odwiedzają gabinety stomatologiczne, ale co ważne leczenie ich ząbków przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie. W naszym gabinecie dbamy o dzieci i robimy wszystko, aby każda wizyta u nas była dla nich przede wszystkim zabawą. – opowiada lek. dent. Paulina Opławska

Państwa pociecha zapamięta pierwszą wizytę stomatologiczną na bardzo długo. A być może i na całe życie. Dlatego tak ważne jest, abyście od samego początku wywołali w nim pozytywne skojarzenia. Państwa podejście do pierwszej wizyty maluszka to 50% sukcesu. Kolejne 50% sukcesu to podejście wykwalifikowanego stomatologa.

W naszym gabinecie ząbki najmłodszych leczymy bezboleśnie. Dysponujemy znieczuleniami dla dzieci takimi, jak żel chłodzący czy gaz rozweselający. Na koniec dziecko ma możliwość wybrania koloru plomby według swojego upodobania. Patrząc po najmłodszych pacjentach wybór kolorowej plomby to ulubiona część każdego z nich. Po wszystkim mogą pochwalić się swoim kolegom zielonym czy niebieskim „zębem” – dodaje doktor Opławska

Nauczmy wspólnie najmłodszych, jak dbać o ząbki. Już dziś zapraszamy na pierwszą, adaptacyjną wizytę w gabinecie Belldent.