Co decyduje o sukcesie wizyty adaptacyjnej?

Mali pacjenci są wyjątkowymi pacjentami w gabinecie stomatologicznym. Stomatolodzy w naszej klinice dokładają wszelkich starań, aby wizyta adaptacyjna nie była dla Państwa dziecka czymś nieprzyjemnym, a jedną z wielu przygód.

To, jak dziecko zapamięta wizytę nie zależy tylko od zespołu. To zależy także od Państwa i od tego, jak przygotujecie swoją pociechę do tej wizyty. Takie słowa, jak dentysta czy borowanie dla większości dzieci nie brzmią zachęcająco. Dlatego warto, abyście opowiadali swojemu dziecku o tym ile ciekawych rzeczy zobaczy. Lepiej dziecka nie straszyć „dziurami” w zębach, korzystniej jest opowiedzieć o zaletach zdrowych ząbków.

Dla mnie najważniejsze jest, aby dziecko mi zaufało. Wizyta adaptacyjna ma na celu zapoznanie się dziecka z gabinetem, a także ze stomatologiem. Każdy z elementów gabinetu stomatologicznego, a w szczególności przyrządy do leczenia nazywam w taki sposób, aby zachęcić dziecko do kolejnej wizyty. Dla Maluszków jest to forma zabawy, dzięki czemu chętnie później przychodzą ze swoimi rodzicami. Robię wszystko, aby wizyty u stomatologa były przyjemne i wywoływały pozytywne skojarzenia.– opowiada lek. stom. Aleksandra Twardowska

Mali pacjenci są „specjalnymi” pacjentami. Zawsze wyczują nieszczere intencje czy wymuszony uśmiech. Dlatego ważne jest, abyście zabrali Państwo swoją Pociechę do stomatologa dziecięcego z doświadczeniem i odpowiednim podejściem do dzieci.

Zabrałam swoją 4-letnią córkę na pierwszą wizytę stomatologiczną do gabinetu Belldent. Byłam pod wrażeniem w jaki sposób Pani doktor wraz z asystentką podeszły do mojej córki, która na początku bała się wejść do środka. Cierpliwość, empatia i poczucie humoru obu Pań przyczyniły się do sukcesu posadzenia mojej córki na fotelu. Na szczęście obeszło się bez leczenia, ale mała nie chciała wyjść z gabinetu. – opowiada mama jednej z najmłodszych pacjentek Belldent.

Zapewnij swojemu dziecku zdrowy i naturalny uśmiech w przyszłości. Już dziś umów swoją Pociechę na pierwszą, adaptacyjną wizytę, a o resztę zadbają nasi specjaliści.