implanty w lukach w uzębieniu

Implanty jako ratunek przy lukach w uzębieniu

Problemy z brakami w uzębieniu należy traktować z powagą, nie tylko ze względu na kosmetyczne niedociągnięcia. Mogą one doprowadzić do problemów w funkcjonowaniu całej szczęki, a jeden ubytek niekiedy pociąga za sobą kolejne. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą implanty, stanowiące stomatologiczne rozwiązanie, które jest w stanie pomóc przywrócić walory estetyczne, ale przede wszystkim nie doprowadzić do powikłań, jakie mogą wywołać braki.

Przy większych brakach

Pojedyncze luki w uzębieniu nie są problemem na aż tak dużą skalę, gdyż można wybierać między większą liczbą ofert rozwiązań. Jednak przy większych brakach trudności narastają. Bardzo często spore ubytki występujące w jednym miejscu mogą pociągać za sobą spore konsekwencje, którym bez pomocy implantów nie będzie się w stanie zaradzić.

(Nie)wielkie trudności

Przede wszystkim wraz z upływem czasu, braki w uzębieniu doprowadzają do zaniku kości. Jeśli na miejsce, w którym powinien znajdować się ząb, nie został włożony pojedynczy implant, skutkować może to rozchwianiem sąsiednich zębów, a to z kolei sprzyja ich wypadaniu. Problemy ze zgryzem, przeżuwaniem i wymową stają się niewielkim trudnością przy możliwych kolejnych utratach, które są w stanie jeszcze bardziej pogłębić dane nieprzyjemności.

Odpowiednik oryginałów

Rozwiązaniem na spore ubytki w kościach po utracie zębów jest zastosowanie implantów. Stosuje się je nie tylko do wypełnienia niedoborów. Mogą posłużyć nawet jako cała rekonstrukcja uzębienia. Wykorzystując implanty nie trzeba martwić się nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z braku naturalnego uzębienia. Metoda ta pozwala cieszyć się idealnie dopasowanymi odpowiednikami korzeni, jak i koron zębów.

Operacja specjalistyczna

Decydując się na implanty, trzeba mieć świadomość, że ich wstawienie wiążą się z operacją chirurgiczną. Wynika to z faktu konieczności zakotwiczenia ich w kościach jarzmowych, zwanych także policzkowymi. Tego typu zabiegi mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez doświadczonych chirurgów szczękowo-twarzowych, ze względu na posiadane przez nich specjalistyczne kwalifikacje z tego zakresu. Mimo to, zdecydowanie się na implanty jest znacznie bezpieczniejszym i mniej inwazyjnym rozwiązaniem w porównaniu do zabiegów polegających na próbie odtworzenia zanikających kości.

Czas dla organizmu

Należy pamiętać, że czas integracji wszczepionych implantów z organizmem może wynosić nawet do 6 miesięcy. Jest to optymalny i bezpieczny okres podawany przez specjalistów, aczkolwiek bardzo często wystarczy zaledwie doba, by móc w pełni cieszyć się nowymi, w pełni sprawnymi i wygojonymi implantami. Po pełnym pół roku można jednak bez problemu wstawić mosty ostateczne na miejsce tymczasowych odpowiedników.

Implanty bez problemu

Implanty sprawdzą się nie tylko u tych, którzy zmagają się brakiem uzębienia w górnej części szczęki. Mogą z niego również skorzystać osoby posiadające częściowe lub całościowe protezy, dla których implanty będą znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. W takich metodach nie ma problemu z masowymi zanikami kości.

W gabinecie stomatologicznym Belldent można liczyć na bezpieczne wykonanie zabiegu chirurgicznego oraz profesjonalne i indywidualne podejście do problemu każdego pacjenta. Nowoczesna placówka świadczy usługi stomatologiczne najwyższej jakości, a w swojej ofercie zapewnia również wstawienie implantów.

Udostępnij post

Zobacz również

Zobacz Także