Kiedy warto poddać się leczeniu kanałowemu?

Nieodwracalne zapalenie miazgi zęba sprawia, że stajecie Państwo przed wyborem: podjąć się leczenia kanałowego czy usunąć zęba. Decyzję podejmiecie Państwo sami, bez nacisku ze strony stomatologa.

Dzięki rozwojowi technologii i ciągłemu poszerzaniu wiedzy stomatologów aż 96% pacjentów wybiera leczenie endodontyczne. Wynika to z tego, że zdecydowanie lepiej mieć własnego zęba jak najdłużej niż lukę w uzębieniu czy implant.

Zawsze warto podjąć się leczenia kanałowego, biorąc pod uwagę, że własny korzeń zęba jest najlepszym naturalnym implantem. Gdybyście Państwo byli zmuszeni w przyszłości poddać się leczeniu protetycznemu to odbudowa na własnym korzeniu będzie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Zanim trafiłam do gabinetu Belldent odwiedziłam kilka klinik. W każdej z nich dowiedziałam się, że mój ząb nadaje się do usunięcia. Nikt nie widział innego rozwiązania. Do doktor Pauliny Opławskiej trafiłam z polecenia. Po konsultacji i wykonaniu zdjęcia RTG okazało się, że jeszcze długo będę cieszyła się własnym i przede wszystkim wyleczonym zębem. Po zabiegu jestem 3 lata i od tamtej pory z zębem nic się nie dzieje. Jestem szczęśliwa, że nadal mogę cieszyć się pełnym uśmiechem. – zdradza 45 – letnia pacjentka gabinetu Belldent

Jeżeli ząb jest objęty nieodwracalnym zapaleniem miazgi to zanim doktor Opławska podejmie decyzję o jego usunięciu robi wszystko, aby go uratować. Po leczeniu endodontycznym ząb jest martwy, ale nadal spełnia swoje dotychczasowe funkcje – zapewnia estetykę uśmiechu oraz dobrze rozdrabnia pokarm.

Odczuwacie Państwo silne bóle zęba? A może Wasz ząb zmienił kolor? Zapraszamy na konsultację do doktor Pauliny Opławskiej, a dowiecie się czy ząb kwalifikuje się do leczenia endodontycznego.

Macie Państwo inne pytania dotyczące leczenia endodontycznego? Na każde z nich doktor Opławska odpowie podczas konsultacji.

Nie czekaj aż stracisz zęba – zadzwoń już dziś!