Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Często pacjentom wydaje się, że usunięcie zęba jest lepsze od leczenia kanałowego. Na pewno jest to szybsze rozwiązanie od ratowania zniszczonego zęba, ale nie lepsze. Z usuniętym zębem wiążą się kolejne problemy, powstaje przez to luka, którą należy jak najszybciej uzupełnić, aby nie zaszkodzić pozostałym zębom. I tutaj powstają dodatkowe koszty…

Do uratowania Państwa zęba przyczyni się nie tylko zespół doświadczonych stomatologów, ale także nowoczesny i specjalistyczny mikroskop Seliga. Pozwala on na odnalezienie ciężko dostępnych i prawie niewidocznych kanałów.

Każde leczenie endodontyczne poprzedzone jest wnikliwym wywiadem lekarskim oraz przeglądem zębów oraz w razie potrzeby zdjęciem RTG. Następnie stomatolog proponuje Państwu odpowiednią formę leczenia, a po jego zaakceptowaniu – kosztorys oraz plan leczenia. Ułatwieniem dla pacjentów gabinetu Belldent jest fakt, że o kosztach całego leczenia stomatolog mówi wcześniej. Nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Wszystkie zabiegi doktor Paulina Opławska wykonuje w koferdamie izolującym zęba od środowiska jamy ustnej. Dzięki temu Państwa ust nie wypełniają wałki z ligniny, które dla większości pacjentów były uciążliwe. Wygodna pozycja leżąca podczas zabiegu sprawia, że pacjenci czują się komfortowo i nie myślą o procesie leczenia.

Kanały są opracowywane mechanicznie pod kontrolą mikroskopu przez co nie dojdzie do sytuacji pominięcia któregokolwiek z kanałów, co w przyszłości mogłoby skutkować ponownym pojawieniem się stanu zapalnego. Kanały wypełniane są materiałem w formie ciekłej co zapewnia szczelne ich wypełnienie i daje lepsze efekty lecznicze.

Po wykonaniu leczenia kanałowego doktor Opławska wykonuję odbudowę zęba w zależności od potrzeby – koroną protetyczną lub inną formą rekonstrukcji. Dzięki tak wykonanemu leczeniu będziecie mogli Państwo cieszyć się swoim zębem jeszcze przez wiele lat!

Im szybciej poddacie się Państwo leczeniu endodontycznemu tym szanse na jego uratowanie wzrosną.

Zanim podejmiecie Państwo decyzję o usunięciu zęba czy jego wyleczeniu, najlepiej jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Podczas konsultacji doktor Paulina Opławska odpowie Państwu na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości.