Dlaczego ważne jest doświadczenie lekarza endodonty?

Osoby z doświadczeniem szybciej zyskują nasze zaufanie, a my czujemy się przy nich bezpieczniej. Szczególnie dotyczy to lekarzy. Oddając się w ręce stomatologa z doświadczeniem, mamy tą pewność, że wyleczy naszego zęba sprawnie i porządnie.

Rocznie przeprowadzam ponad 1500 zabiegów endodontycznych. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i słucham jego potrzeb oraz obaw. Dla mnie ważne jest poza poprawnym wykonaniem zabiegu zdobycie zaufania pacjenta, ponieważ to sprawia, że podczas zabiegu czuje się on bezpiecznie. Nadal przychodzą do mnie pacjenci, którzy już stali się częścią rodziny gabinetu Belldent – opowiada doktor Paulina Opławska

Leczenie endodontyczne wymaga od lekarza niezwykłej precyzji i dokładności. Doktor Paulina Opławska przekazuje swoje umiejętności i wiedzę przyszłym pokoleniom lekarzy dentystów prowadząc zajęcia dydaktyczne w Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Oprócz wieloletniego doświadczenia ważny jest także odpowiedni sprzęt. W gabinetach Belldent zespół stomatologów korzysta z mikroskopów firmy Seliga, a także z nowoczesnych endomotorów. Przy pomocy tych sprzętów lekarz bardzo dokładnie oczyszcza i wypełnia kanały . W porównaniu do metody tradycyjnej czas wykonywania zabiegu jest szybszy, a samo leczenie bardziej precyzyjne i przynoszące lepsze efekty.

Nasz zespół korzysta także ze sprzętu do wypełniania kanałów ciekłą gutaperką. Dzięki temu kanały Państwa zęba zostaną wypełnione szczelniej i dokładniej.

Bałem się leczenia endodontycznego. Przez myśl mi nawet przeszło, że lepiej jest usunąć zęba niż go leczyć. Doktor Opławska opowiedziała mi jak będzie wyglądał zabieg, a także co robić po nim. Uspokoiła mnie i dzięki Pani doktor poddałem się leczeniu. Doktor Paulina Opławska przeprowadziła zabieg bezboleśnie. Na fotelu siedziałem ok. 45 minut, a niedługo po nim mogłem z powrotem jeść zimne i gorące potrawy bez obaw. Doktor Opławska jest osobą cierpliwą i ciepłą. Dzięki niej mój ząb został uratowany. – zdradza wieloletni pacjent gabinetu Belldent
Przez chorobę zęba zrezygnowaliście Państwo z ulubionych potraw? Po leczeniu endodontycznym znowu będziecie mogli jeść wszystko, na co będziecie mieli ochotę. Co najważniejsze – z przyjemnością i bez bólu.
Strach przed leczeniem kanałowym sprawił, że odwlekacie Państwo wizytę u endodonty? Już dziś zapraszamy na konsultację do gabinetu Belldent, a dowiecie się, że „Nie taki diabeł straszny, jak go malują.” Na każde z Państwa pytań odpowie zespół doświadczonych stomatologów.