Endodoncja mikroskopowa - Kraków

Endodoncja mikroskopowa Kraków, Bronowice | Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Występuje u Państwa nieodwracalne zapalenie miazgi, spowodowane długo nieleczoną próchnicą? Oznacza to, że leczenie endodontyczne, inaczej zwane kanałowym, jest dla Was. Dawniej takiego zęba usuwano. Dzisiaj, dzięki rozwojowi endodoncji i większemu doświadczeniu lekarzy stomatologów, szanse na uratowanie zęba — wcześniej skazanego na usunięcie — wzrastają do 98%. W naszym gabinecie w Krakowie posiadamy najwyższej klasy sprzęt, dzięki któremu zabieg endodoncji możemy przeprowadzić pod mikroskopem podczas wyłącznie jednej wizyty!

Belldent przeprowadza leczenie kanałowe w gabinecie zlokalizowanym w Krakowie na Bronowicach. Zachęcamy do kontaktu oraz umówienia wizyty!

Czym jest zapalenie miazgi zęba?

Zapalenie miazgi zęba jest częstym powodem wizyt naszych pacjentów. Powodem dolegliwości jest pogarszający się stan próchnicy, który uszkadza tkankę, jaką jest wspomniana miazga. Zlekceważenie problemu może prowadzić do pogorszenia się również głębszych warstw zębów. Ból może stać się tak silny, że może utrudniać codzienne funkcjonowanie, dlatego nie warto zwlekać i niezwłocznie umówić się na konsultację stomatologiczną w odpowiednim gabinecie.

Zrezygnowani pacjenci z nasilającym się bólem odwiedzają nasz gabinet w Krakowie, aby poddać się zabiegowi leczenia kanałowego pod mikroskopem. Po postawieniu odpowiedniej diagnozy przez naszych wykwalifikowanych endodontów każdy z pacjentów wychodzi z gabinetu uśmiechnięty!

Na czym polega endodoncja?

Endodoncja to nic innego jak leczenie kanałowe. Pomaga ono w pozbyciu się zainfekowanej miazgi, a następnie pokryciu wyleczonego miejsca odpowiednim materiałem. Służą do tego specjalistyczne sprzęty, którymi posługują się stomatolodzy w naszym gabinecie. W Belldent leczenie endodontyczne wykonujemy pod mikroskopem. Jest to jeden z najnowocześniejszych zabiegów, jakie na ten moment gabinety stomatologiczne są w stanie zaoferować. Mikroskopy w dużym stopniu rozszerzają nasze możliwości. Są korzystne nie tylko dla naszych pacjentów, ale również dla naszego personelu. To metoda, dzięki której skuteczność przeprowadzonego zabiegu zwiększa się 25-krotnie. Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zęba z nietypową anatomią czy wąskimi i trudno dostępnymi kanałami. Pozbycie się dolegliwości pomoże również w zwalczeniu bólu, który często towarzyszy infekcji.

Belldent — endodoncja w Krakowie najwyższej jakości

Pracownicy naszego gabinetu w Krakowie nieustannie zwiększają swoje kompetencje, między innymi z zakresu endodoncji, aby zaproponować Państwu najlepsze rozwiązania i możliwości leczenia. Jest to możliwe głównie ze względu na rozwój współczesnej stomatologii.

Dobieramy indywidualny plan leczenia do możliwości pacjenta, zarówno pod względem czasu, jak i finansów. Nasi stomatolodzy dostosują leczenie kanałowe w taki sposób, aby wychodzili Państwo z naszego gabinetu uśmiechnięci i zadowoleni z efektów przeprowadzonego zabiegu!

Osoby, które pragną się umówić na zabieg endodoncji, zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia nas w gabinecie zlokalizowanym w Krakowie na Bronowicach.

Kiedy leczenie kanałowe jest wskazane?

Zdarzają się sytuacje, w których ząb wymagający leczenia nie boli, a jedynie zmienia swój kolor. W takich przypadkach stomatolodzy w gabinetach Belldent wykonują zdjęcie RTG, aby mieć pewność, że decyzja o leczeniu endodontycznym jest słuszną decyzją. Pozwoli ono uwidocznić wszelkie problemy w jamie ustnej.

Doktor Paulina Opławska specjalizuje się w leczeniu skomplikowanych przypadków z zakresu endodoncji mikroskopowej i przeprowadza leczenie zęba na jednej wizycie. W zależności od stanu zęba, jego „ratowanie” trwa od 30 minut do 1,5h. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, z dużą skrupulatnością, dzięki czemu leczenie kanałowe nie zabiera wiele czasu. Leczenie endodontyczne jest bezbolesne, ponieważ wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym. Pozwala to pacjentom na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Już tego samego dnia każdy z nich może odetchnąć z ulgą!

Już dziś zapraszamy na wizytę konsultacyjną do Doktor Pauliny Opławskiej do gabinetu na krakowskich Bronowicach, aby skonsultować problem z wykwalifikowanym endodontą. Podczas spotkania, dowiecie się Państwo wszystkiego na temat leczenia kanałowego.

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Zapraszamy na konsultacje endodontyczną

endodonta leczenie kanałowe kraków bronowice

Państwa ząb zmienił barwę? A może z powodu bólu nie możecie spać? Oznacza to, że prawdopodobnie Wasz ząb jest objęty nieodwracalnym zapaleniem miazgi.

Jeżeli macie Państwo pytania lub czujecie obawy przed zabiegiem endodontycznym, zapraszamy na konsultację endodontyczną do gabinetu Belldent. Nasi specjaliści zadbają o Państwa komfort i bezpieczeństwo, abyście cieszyli się zdrowym i estetycznym uśmiechem.

Zdrowy uśmiech – zdrowe ciało.