ENDODONCJA

Macie Państwo nieodwracalne zapalenie miazgi? Oznacza to, że leczenie endodontyczne jest dla Was. Dawniej takiego zęba usuwano. Dzisiaj, dzięki rozwojowi technologii i większemu doświadczeniu lekarzy stomatologów szanse na uratowanie zęba wzrastają do 98%.

W gabinetach Belldent leczenie kanałowe wykonujemy pod mikroskopem. To metoda dzięki której skuteczność przeprowadzonego zabiegu zwiększa się 25 – krotnie. Pozwala na uratowanie zęba z nietypową anatomią czy wąskimi i trudnodostępnymi kanałami.

Zdarzają się sytuacje, w których ząb wymagający leczenia nie boli, a jedynie zmienia kolor. W takich przypadkach stomatolodzy w gabinetach Belldent wykonują zdjęcie RTG, aby mieć pewność, że decyzja o leczeniu endodontycznym jest słuszną decyzją.

Doktor Paulina Opławska przeprowadza leczenie zęba na jednej wizycie. W zależności od stanu zęba, jego „ratowanie” trwa od 30 minut do 1,5h. Pozwala to pacjentom na zaoszczędzenie i czasu i pieniędzy. Leczenie endodontyczne jest bezbolesne, ponieważ wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Już dziś zapraszamy na wizytę konsultacyjną do Doktor Pauliny Opławskiej, a dowiecie się Państwo wszystkiego o leczeniu endodontycznym.

Dlaczego ważne jest doświadczenie endodonty?

Osoby z doświadczeniem szybciej zyskują nasze zaufanie, a my czujemy się przy nich bezpieczniej. Szczególnie dotyczy to lekarzy. Oddając się w ręce stomatologa z doświadczeniem...

Czytaj więcej...

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Często pacjentom wydaje się, że usunięcie zęba jest lepsze od leczenia kanałowego. Na pewno jest to szybsze rozwiązanie od ratowania zniszczonego zęba, ale nie lepsze. Z usuniętym...

Czytaj więcej...

Kiedy warto poddać się leczeniu kanałowemu?

Nieodwracalne zapalenie miazgi zęba sprawia, że stajecie Państwo przed wyborem: podjąć się leczenia kanałowego czy usunąć zęba. Decyzję podejmiecie Państwo sami...

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konsultacje endodontyczną

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną do gabinetu Belldent

Państwa ząb zmienił barwę? A może z powodu bólu nie możecie spać? Oznacza to, że prawdopodobnie Wasz ząb jest objęty nieodwracalnym zapaleniem miazgi.

Jeżeli macie Państwo pytania lub czujecie obawy przed zabiegiem endodontycznym, zapraszamy na konsultację endodontyczną do gabinetu Belldent. Nasi specjaliści zadbają o Państwa komfort i bezpieczeństwo, abyście cieszyli się zdrowym i estetycznym uśmiechem.

Zdrowy uśmiech – zdrowe ciało.