Dlaczego warto poddać się leczeniu implantologicznemu?

W życiu zdarzają się sytuacje, których wolelibyśmy uniknąć. Jeżeli już coś złego nam się przytrafi myślimy, że chcielibyśmy cofnąć czas, żeby postąpić inaczej. Niestety czasu się nie cofnie. Dlatego po każdym negatywnym doświadczeniu należy myśleć o tym, co zrobić aby znowu być szczęśliwym.

Jedną z takich sytuacji jest utrata jednego lub więcej zębów. Zęby są taką częścią ciała, że bardzo łatwo jest pozbawić się zdrowego i pięknego uśmiechu. Na szczęście nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Także w tym przypadku na ratunek przychodzi implantologia.

„Nie mam tylko jednego zęba. I tak tego nie widać” – bardzo często tak myślą osoby z pojedynczym ubytkiem. Jest to błędne myślenie. Już jedna luka w uzębieniu niesie za sobą poważne konsekwencje nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej.

Brak nawet jednego zęba powoduje, że zęby z sąsiadującą luką przechylają się i obracają, przez co powstaje wada zgryzu. Zanikają także tkanki miękkie, dziąsła oraz kości, w rezultacie czego skóra traci naturalne podparcie i wiotczeje. Proces żucia jest zakłócony – pokarm trafia nierozdrobniony do żołądka przez co pojawiają się bóle brzucha oraz wzdęcia.

To tylko kilka negatywnych aspektów spowodowanych brakami w uzębieniu. Dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać luki niedługo po ich powstaniu.

W Polsce co roku wszczepianych jest ok. 100tys. implantów. Pacjenci chętnie wybierają to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i długofalowy efekt estetyczny.

Dzisiejsze rozwiązania implantologiczne są na najwyższym poziomie. Prawidłowo przeprowadzone leczenie implantologiczne to nie tylko nowoczesny sprzęt i innowacyjne metody leczenia. To przede wszystkim zgrany i doświadczony zespół
.
„Musiałam się poddać ekstrakcji zęba ze względu na jego zaawansowaną chorobę. Doktor Opławski nie zmuszał mnie do wstawienia implantu. Opowiedział mi o konsekwencjach wynikających z nieuzupełnienia luki, a także o implantach. Nie zastanawiałam się ani chwili. Chciałam mieć to z głowy i niemal od razu podjęłam decyzję o uzupełnieniu powstałego ubytku. Dzisiaj cieszę się nie tylko pełnym uśmiechem, ale przede wszystkim zdrowiem” – opowiada wieloletnia pacjentka Belldent.

Na podjęcie decyzji o leczeniu implantologicznym macie Państwo czas. Przed każdym leczeniem przeprowadzany jest dokładny wywiad lekarski, następnie implantolog proponuje Państwu najlepsze dla Was rozwiązanie implantologiczne. Po podjęciu decyzji otrzymujecie kosztorys oraz plan leczenia.

Macie Państwo pytania dotyczące leczenia implantologicznego? Chcielibyście dowiedzieć się o najlepszym dla Was rozwiązaniu?

Już dziś zapraszamy na konsultację implantologiczną do naszego implantologa Bartłomieja Opławskiego, podczas której dowiecie się wszelkich informacji na temat leczenia implantologicznego.