dentysta kraków

Czym się kierować przy wyborze gabinetu dentystycznego?

Dbanie o zdrowie zębów wymaga odpowiedniego zaangażowania, profilaktycznego działania oraz regularności. Kiedy już pojawiają się problemy związane ze schorzeniami jamy ustnej takie jak stany zapalne dziąseł, krwawienie z dziąseł, czy próchnica, pojawia się przy tym konieczność skonsultowania stanu zębów u stomatologa. Zęby to dość drażliwy temat – ich brak kondycji ma przełożenie nie tylko na nasze zdrowie, ale także wpływa na nasze samopoczucie, gdyż niezdrowe zęby mają często nieprzyjemny, żółtawy wygląd. Wiele osób jednak obawia się wizyty u stomatologa, gdyż kojarzona jest ona najczęściej głównie z nieprzyjemnymi doświadczeniami, bólem i późniejszymi komplikacjami po zabiegach. Jednak nie wszędzie opieka dentystyczna jest identyczna – wiele zależy od pracy danego specjalisty, który może być zdecydowany w pracy, ale zachowujący przy tym delikatność.

Komfort pacjenta

W związku z tym, że wizyty u stomatologa często kojarzą się z bólem i nieprzyjemnymi doświadczeniami, niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie w gabinecie. Ważne, aby stomatolog w swojej pracy okazywał empatię wobec pacjenta, życzliwość i cierpliwość, a także, żeby potrafił również odpędzić początkowe obawy związane z wizytą. Dodatkowo ważne też, żeby widać było po specjaliście kompetencje, ale także, aby stomatolog potrafił nawiązać pierwszą relację z pacjentem jeszcze przed zabiegiem – spowoduje to, że zabieg będzie mniej stresujący, gdyż przyjemna atmosfera jest bardzo sprzyjająca i zmniejsza wrażliwość na ból. Równie istotny jest wystrój poczekalni, który powinien być ciepły z wygodnymi kanapami, dyspozytorami oraz czasopismami na stoliku – dzięki takiej aranżacji oczekiwanie na wizytę jest dużo mniej stresujące dla pacjenta. W przypadku zabiegu stomatologicznego ważna jest też nowoczesna diagnostyka, ale głównym fundamentem jest nastawienie stomatologa do pacjenta, który będzie obsługiwał profesjonalnie oraz z pełną uważnością wobec dolegliwości. Warto również, aby specjalista przed podjęciem się zabiegu, pozyskał dokumentację zawierającą informacje dotyczące wcześniejszego leczenia pacjenta, co pozwoli na odpowiednie dopasowanie leczenia. 

Kompetentny zespół i szeroki wachlarz usług

Gabinety dentystyczne w większość posiadają własną stronę internetową, na której można podejrzeć wszystkie informacje dotyczące usług stomatologicznych oraz kompetencji stomatologów. Warto zwrócić uwagę, czy zespół gabinetu stomatologicznego jest bogaty w specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, kompetencje oraz doświadczenie potrzebne do prowadzenia skutecznego leczenia chorób przyzębia. W opiniach google można znaleźć oceny poszczególnych gabinetów, co z kolei może być brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniego gabinetu. Dobrze jest również spojrzeć na to, czy dany gabinet stomatologiczny dysponuje szerszą ofertą usług niż mycie, wybielanie zębów oraz wypełnianie ubytków, gdyż obecna oferta rynkowa jest bogata w dużo więcej usług z zakresu np. protetyki, ortodoncji, czy implantów zębowych

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim wachlarzem usług dentystycznych, których szczegóły poznają Państwo na stronie.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

Zobacz Także