CHIRURGIA

Chirurgia stomatologiczna Kraków i Katowice


Zabiegi chirurgiczne to nie tylko ekstrakcja chorego zęba czy usuwanie zęba mądrości. Chirurgia stomatologiczna obejmuje większą różnorodność zabiegów i jako samodzielna specjalność, wspomaga inne sfery stomatologii, m. in. periodontologię, endodoncję (leczenie kanałowe), protetykę stomatologiczną, periodontologię, oraz implantologię.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej w Krakowie i Katowicach, które proponujemy Państwu w klinice Belldent to m.in. hemisekcja, plastyka wędzidełka, czy resekcja w zębie jedno- i wielokorzeniowym.

Dzięki klinice Belldent profesjonalna chirurgia stomatologiczna, w miastach takich jak Kraków i Katowice, nie stanowi już żadnego problemu. W naszych gabinetach dentystycznych proponujemy Państwu całościową i wykwalifikowaną opiekę chirurgiczną. Zabiegi tego typu często postrzegane są jako nieprzyjemne oraz bolesne, jednak nasi wykwalifikowani lekarze stomatolodzy starają się, aby były one wykonywane możliwie szybko i bezboleśnie. Umożliwia to profesjonalny i nowoczesny sprzęt, którym klinika Belldent dysponuje, wysokiej klasy środki znieczulające oraz doskonałe kwalifikacje i umiejętności naszych chirurgów stomatologów.

Dzięki nowoczesnej aparaturze jesteśmy w stanie wykonywać skomplikowane i zaawansowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, monitorować ich przebieg oraz kontrolować wyniki. Zabiegi odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy pacjent zostaje dokładnie zapoznany z planem leczenia, poinformowany o możliwych następstwach oraz indywidualnie przygotowywany do zabiegu. Dzięki klinice Belldent wszystkie straszne wspomnienia z dzieciństwa znikną i wizyta u dentysty nie będzie już żadnym problemem. W dodatku, nowoczesna chirurgia stomatologiczna, prowadzona w naszych gabinetach mieszczących się w takich miastach jak Kraków i Katowice, umożliwia uratowanie zębów dotkniętych przeróżnymi procesami chorobotwórczymi. Usunięcie zęba nie jest już jedynym rozwiązaniem dolegliwości. W trosce o komfort i potrzeby naszych pacjentów korzystamy ze wszystkich możliwych sposobów, aby wyrwanie zęba stanowiło ostateczność.

Niektóre z wykonywanych przez nas zabiegów:


HEMISEKCJA


Zabieg przeprowadzany w złamanych i zniszczonych zębach wielokorzeniowych polegający na usunięciu jednego lub kilku korzeni.

PLASTYKA WĘDZIDEŁKA


Podcinanie zbyt krótkiej lub zbyt masywnej części tkanki łącznej, przyłączonej do dziąsła oraz tylnej części górnej wargi.

RESEKCJA W ZĘBIE JEDNO- I WIELOKORZENIOWYM


Zabieg, którego celem jest usunięcie części korzeni zębowych dotkniętych przez stan zapalny.

USUNIĘCIE ZĘBA ZATRZYMANEGO


Zabieg polegający na usunięciu zębów nieprawidłowo wyrastających (z powodu braku miejsca w jamie ustnej lub nieprawidłowego położenia).

USUNIĘCIE ZĘBA (EKSTRAKCJA)


Zabieg ma na celu usunięcie zęba za pomocą specjalistycznych narzędzi.