Cennik protetyki

Na tej stronie gabinetu stomatologicznego Belldent pacjenci mają wgląd do orientacyjnej ceny leczenia. W poniższej tabeli znajduje się między innymi protetyka realizowana w Krakowie, której cennik zależny jest między innymi od rodzaju wybranej korony. Specjaliści wykonują też zabiegi mające na celu poprawę estetyki uzębienia, zakładając licówki porcelanowe lub kompozytowe, które są tymczasowe. Z kompleksowym wykazem wszystkich dostępnych procedur protetycznych zaprezentowano poniżej.

Bardzo często stomatolog przed założeniem pacjentowi korony zabezpiecza leczonego zęba. Służą do tego licówki kompozytowe, które są znacznie mniej trwałe, niż porcelanowe, co przekłada się na ich niższy koszt. Te pierwsze uzupełnienia protetyczne są zrobione z tworzywa dobrze imitującego wygląd naturalnego tworzywa, które wykazuje dobrą odporność mechaniczną. W cenniku dotyczącym protetyki uwzględniono to zróżnicowanie kwotowe, a także wiele innych informacji, które mogą okazać się przydatne przed zabiegiem.

Protetyka/Protetyka na Implantach

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
1300zł
1300zł
Korona pełnocyrkonowa skanowana
1500zł
1500zł
Korona cyrkonowa skanowana z porcelanową częścią licową
1500zł + 250zł/punkt
1500zł + 250zł/punkt
Korona skanowana E.max
1500zł
1500zł
Korona pełnoceramiczna (na cyrkonie)
1900zł
1900zł
Most metalowy licowana porcelaną
1300zł za pkt
1300zł za pkt
Most pełnoceramiczny na cyrkonie
1900zł za pkt.
1900zł za pkt.
Korona na implant metalowa licowana porcelaną koszt zawiera koronę i łącznik
3000zł
3000zł
Korona na implant pełnoceramiczna koszt zawiera koronę i łącznik
3100zł
3100zł
Korona tytanowa lub złota licowana porcelana
w zależności od wagi
w zależności od wagi
Proteza całkowita jeden łuk (akryl)
2400zł
2400zł
Proteza szkieletowa
3000zł
3000zł
Wkład koronowo – korzeniowy (indywidualny)
450zł
450zł
Wkład koronowo – korzeniowy (złożony)
500zł
500zł
Korona tymczasowa
100zł
100zł
Licówka porcelanowa
2000zł
2000zł
Inlay/Onlay
1000 - 1200zł
1000 - 1200zł
450 zł

Protetyka w Krakowie – cennik

Przed rozpoczęciem leczenia w Belldent pacjent otrzymuje dokładne informacje dotyczące ostatecznego kosztu, jaki przyjdzie mu ponieść. Warto mieć też na uwadze, że cennik zabiegów z zakresu protetyki jest często uzależniony od ilości wizyty w gabinecie. Przykładowo licówki porcelanowe czy kompozytowe na trzonowcach wymagają dłuższej obróbki, niż ma to miejsce przy kłach lub siekaczach. Podobnie jest z koronami, zwłaszcza jeśli nakładane są na implanty zębowe, po uprzednim zagojeniu się przerwanych tkanek.

W klinice dentystycznej Belldent cennik protetyki podzielono na poszczególne zabiegi, przez co pacjent może samodzielnie określić koszt dla swojego indywidualnego przypadku. W wykazie podano też ceny konkretnych uzupełnień, przede wszystkim licówek kompozytowych i porcelanowych, a także koron, w tym tych nakładanych na implantach. Przed rozpoczęciem każdej procedury stomatologicznej niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, w której trakcie wykonuje on zdjęcie i przegląd zębów wymagających uwagi.

Pacjenci decydujący się na korony, licówki porcelanowe, kompozytowe i pozostałe rodzaje uzupełnień są rozliczani na podstawie cennika z uwzględnieniem ewentualnych, dodatkowych procedur z zakresu protetyki, które mogą być niezbędne. Na stronie kliniki Belldent znajdują się ceny także pozostałych usług stomatologicznych, przede wszystkim wykonania zdjęć panoramicznych czy znieczulenia. Placówka prowadzi zapisy na terminy za pośrednictwem formularza kontaktowego oraz mailowo/telefonicznie, od poniedziałku do piątku.