Cennik endodoncji

Jedną z dziedzin stomatologii praktykowanych w klinice Belldent, jest endodoncja. Obejmuje ona między innymi leczenie kanałowa zęba pod mikroskopem, którego cena podana jest poniżej. Ta usługa realizowana jest w Krakowie przez stomatologa po uprzedniej konsultacji wstępnej i przeglądzie uzębienia. Specjalista wykonuje również zdjęcie szczęki, aby uzyskać jej szczegółowy obraz. Cennik zabiegu zależy od kilku czynników i będzie wyższy w przypadku trzonowców. W niektórych przypadkach konieczne są przynajmniej dwie wizyty w gabinecie.

Decydując się na leczenie kanałowe, pacjent powinien odpowiednio przygotować się do procedury medycznej, również pod kątem finansowym. W poniższej tabeli została podana cena zabiegu w klinice Belldent z wyszczególnieniem zęba trzonowego, przedtrzonowego, a także kłów i siekaczy. Stomatolog specjalizujący się w endodoncji wykonuje swoją pracę pod mikroskopem, który umożliwia większą precyzję. Na ostateczny koszt usługi może też wpłynąć konieczność zastosowania koferdamu, czyli odbudowy ścian zębowych.

Endodoncja/Endodoncja pod mikroskopem

Leczenie kanałowe POD MIKROSKOPEM siekaczy, kłów
600zł
600zł
Leczenie kanałowe POD MIKROSKOPEM zębów przedtrzonowych
800zł
800zł
Lecznie kanałowe POD MIKROSKOPEM zębów trzonowych
1300zł
1300zł
Odbudowa zęba pod koferdam- odbudowa ścian na czas leczenia kanałowego
150zł
150zł
Usunięcie złamanego narzędzia z kanału
400zł
400zł
Usunięcie wkładu z kanału
300zł
300zł
Zdjęcie korony protetycznej
100zł
100zł
Wymiana opatrunku w kanałach, odbudowa tymczasowa glassjonomerowa w powikłanym leczeniu endodontycznym
150zł
150zł
Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem siekaczy, kłów
700zł
700zł
Powtórne leczenie pod mikroskopem zębów przedtrzonowych
1000zł
1000zł
Powtórne leczenie pod mikroskopem zębów trzonowych
1500zł
1500zł

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem – cennik

Osoby chcące ograniczyć koszty poniesione na usługi stomatologiczne powinni pamiętać o regularnym przeglądzie kondycji uzębienia. W trakcie konsultacji okresowej specjalista jest w stanie znaleźć ewentualne ubytki na ich początkowym etapie. W nieleczonych zębach postępuje degradacja korzenia i z czasem jego obumarcie, które wymaga przeprowadzenia zabiegu w formie leczenia kanałowego pod mikroskopem. Jest on wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, aby obniżyć nieprzyjemne doznania pacjenta do minimum.

W klinice Belldent endodoncja rozliczana jest na bazie powyższego cennika orientacyjnego, który może ulec nieznacznej zmianie. Pacjenci są informowani o ostatecznej kwocie leczenia kanałowego pod mikroskopem przed jego rozpoczęciem. W zakres usług z tej dziedziny stomatologii wchodzi również usunięcie wkładu z kanału zęba, wymiana opatrunku, zdjęcie korony i inne opcje, których ceny podano w tabeli. Informacje dotyczące kosztu danego zabiegu są do uzyskania też po uprzednim kontakcie z kliniką – telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz.

Wykonywane pod mikroskopem leczenie kanałowe jest skierowane do pacjentów, u których nastąpiła zaawansowana infekcja miazgi zęba. O konieczności przeprowadzenia zabiegu endodontycznego decyduje stomatolog, który przedstawia pacjentom dostępne procedury medyczne oraz cennik ich realizacji. Gabinet dentystyczny Belldent jest usytuowany w Krakowie i działa codziennie w dni robocze, w godzinach podanych na dole strony.